19 Mar 2014

Piast Gliwice triumfuje w VIII edycji turnieju Lider Kar-Pol Cup!

0 Komentarzy

W dniach 13-16 marca 2014 r. odbył się największy w Polsce turniej piłki nożnej dla rocznika 1997, w którym wzięły udział 24 drużyny z całej Polski. Piastunki już przed samym wyjazdem postawili sobie wysoki cel jakim miało być zwycięstwo w tym prestiżowym turnieju.

Już na samym początku turnieju gliwiczanie trafili na silną drużynę z Bełchatowa, którą pokonali 2:1. Następnym rywalem na przeszkodzie Piasta była drużyna Sandecji Nowy Sącz, gdzie równie pewnie Piastunki wygrały 2:0. Ostatnim przeciwnikiem do wyjścia z grupy z pełną pulą punktów był ukraiński zespół Iwanow Frankowsk, a niebiesko-czerwoni urządzili sobie w nim koncert strzelecki wygrywając 6:0.

Piast Gliwice z pełną pulą punktów przechodzi do drugiej fazy turnieju, gdzie czekają na niego drużyny z Tych, Włocławka, Wrocławia i Warszawy. Jak się okazało dwa zwycięstwa, remis i porażka wystarczyły żeby wyjść z grupy z pierwszego miejsca.

W niedzielny poranek Gliwiczan czekały dwa spotkania, aby móc zagrać w popołudniowym finale, Piastunki musiały pokonać reprezentacje juniorów Kujawsko – Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Bydgoszczy. I tak się stało. Piast Gliwice nie pozwolił rywalowi na dużo w tym spotkaniu i pewnie wygrał 1:0. Dzięki temu zwycięstwu młodzieżowcy Piasta wystąpili w finale, w którym czekał Widzew Łódź.

Obie drużyny były mocno zmotywowane na zwycięstwo w tym finale dzięki temu mogliśmy oglądać dobre widowisko, walkę, zaangażowanie i nieustępliwość. Przez co po 40 minutach nie obejrzeliśmy żadnej bramki, co oznaczało, że zwycięzce tego spotkania i całego turnieju wyłoni seria rzutów karnych.

W serii rzutów karnych genialną postawą popisał się Denis Chojnacki, który wybronił dwie jedenastki łódzkiego Widzewa . Formalności dopełnił Michał Przemyk i Jakub Łabojko, którzy umieścili futbolówkę w sieci, a gliwiczanie oszaleli z radości świętując triumf w tym wielkim turnieju.

Należy nadmienić iż najlepszym zawodnikiem turnieju został nasz zawodnik: Denis Gojko, gratulujemy!

Źródło: „http://piastunki97.futbolowo.pl”

[do góry]
Skip to content