20 Lis 2013

Dnia 20 listopada 2013 r. 17 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w XIV Paraspartakiadzie Śląska i Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Przed rozpoczęciem zawodów wybraliśmy konkurencje i oddaliśmy swoje rzeczy do szatni, a każdy uczestnik otrzymał numerek do loterii z nagrodami. Gdy zajęliśmy swoje miejsca na hali sportowej, uroczyście otwarto spartakiadę: zapalono znicz, rozdano medale uczestnictwa i wszyscy wzięliśmy udział w paradzie. Potem słuchaliśmy występu raperów, którzy zmotywowali nas do działania. Po występach ruszyliśmy „do boju”: każdy w swojej konkurencji starał się zdobyć jak najlepsze miejsce. Osoby na wózkach brały udział w dwóch konkurencjach (rzut do celu i slalom na wózku), a pozostali zawodnicy tylko w jednej (rzut do kosza lub tor przeszkód). Zmęczeni po sportowych zmaganiach zasiedliśmy na swoich miejscach i pałaszowaliśmy słodkości, czekając na wyniki.

Uczniowie naszej szkoły zajęli w swoich konkurencjach 5 miejsc na podium:

Janek Stańczyk – 1 i 3 miejsce

Adrian Grajner – 3 miejsce

Piotrek Adaszyński – 3 miejsce

Kamil Tomala – 3 miejsce

Wszyscy oni dostali atrakcyjne nagrody. Inni nasi uczniowie też bardzo dobrze się spisali, ale sędziowie niestety nie wzięli pod uwagę ich wyników…

Oprócz zawodów sportowych było mnóstwo innych atrakcji: loteria, możliwość robienia balonowych zwierzaków, pyszna grochówka, tańce z wokalistami i wygłupianie się ze znajomymi. Kilkoro z nas spotkało tam swoich kolegów i nauczycieli z poprzednich szkół. Na zakończenie zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie, przebraliśmy się i wróciliśmy do Gliwic.

Cała impreza była bardzo fajna. Na pewno pojedziemy tam za rok!

Marcela Pach, Mateusz Lemiszka

[do góry]
Skip to content