16 Lis 2013

W sobotę 16 listopada 2013 r. grupa uczniów ZSO nr 5 w Gliwicach uczestniczyła w sadzeniu krzewów w atrium naszej Szkoły. To pierwsza część projektu, polegającego na tworzeniu Ogrodów Siedliskowych.

Ogród Siedliskowy to wydzielony niewielki teren, który zostanie przekształcony tak, aby nawiązywał swoim składem florystycznym i budową do terenu chronionego lub cennego, choć nieobjętego ochroną, znajdującego się w bliższym lub dalszym sąsiedztwie szkoły.

Dzięki temu, że Ogród Siedliskowy odtwarza cenny fragment przyrody znajdującej się na pobliskim terenie, możliwe jest udostępnienie wartościowych zasobów przyrodniczych, nauka o nich i obserwacja zachodzących w nich zjawisk, przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia ilością odwiedzin miejsc odległych (np. rezerwatów).

[do góry]
Skip to content