18 Paź 2013

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

0 Komentarzy

16 października 2013 r., w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, pan Stanisław Junkiert (nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa) przeprowadził szkolenie instruktażowe dotyczące zasad przywracania czynności serca przy nagłym zatrzymaniu krążenia.

W spotkaniu, które miało charakter pokazu z omówieniem, wzięli udział uczniowie klas I i II naszego Liceum.

Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do obejrzenia dwóch filmów, zamieszczonych na naszej stronie internetowej:

– film 1 to interaktywny film edukacyjny „Nagłe zatrzymanie krążenia”, który powstał pod patronatem merytorycznym Polskiej Rady Resuscytacji, z pomocą Urzędu Miasta Krakowa. Jest to pierwszy w Polsce film interaktywny, dotyczący pierwszej pomocy, widz może wybierać poprawny scenariusz działań, klikając w przyciski umieszczone na filmie.

– film 2 został opracowany przez uczniów klasy o profilu biomedycznym z elementami ratownictwa medycznego z III LO w Gliwicach na podstawie materiałów Europejskiej Rady Resuscytacji i Polskiej Rady Resuscytacji.

[do góry]
Skip to content