08 Cze 2013

Zwycięstwo Gimnazjum Sportowego w Turnieju Coca-Cola Cup 2013

0 Komentarzy

Uczniowie naszej szkoły – piłkarze Piasta Gliwice – wygrali 15. turniej Coca-Cola Cup 2013. Reprezentanci Gimnazjum Sportowego w Gliwicach w meczu finałowym rozegranym na krakowskim Rynku pokonali Publiczne Gimnazjum nr 4 z Białej Podlaskiej 2:1 i w nagrodę pojadą w lipcu na obóz treningowy do Juventusu Turyn.

– To nasz największy sukces, bo wygraliśmy ogólnopolski turniej, w którym przyszło nam rywalizować z drużynami klubowymi grającymi pod szyldem szkół. Dokładnie rok temu chłopcy też mieli jednak powody do świętowania, bo zostali mistrzami Śląska trampkarzy rocznika 1997 – powiedział opiekun drużyny Marcin Domagała.Sukces drużyny Gimnazjum Sportowego z Gliwic jest tym cenniejszy, że w tegorocznym turnieju Coca-Cola Cup nie poniosła ona ani jednej porażki.

– Wygraliśmy na szczeblu miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim wszystkie 19 spotkań. Strzelaliśmy bardzo dużo bramek, a sami mało traciliśmy. Mecze finałowe na Rynku Głównym w Krakowie były ogromnym przeżyciem zarówno dla chłopaków jak i dla mnie, a oprawa turnieju była godna Ligi Mistrzów Jedyne, czym moi zawodnicy byli rozczarowani, to tym, że nie spotkali się z Robertem Lewandowskim, który był ambasadorem turnieju – dodał trener Domagała.

Najlepszym strzelcem turnieju finałowego został gliwiczanin Patryk Dziczek. Najlepszym bramkarzem wybrano Patryka Bieleckiego z Białej Podlaskiej, choć golkiper drużyny z Gliwic – Maciej Stanek puścił w Krakowie tylko dwie bramki i bardziej zasłużył na to wyróżnienie. W tym roku w turnieju Coca-Cola Cup rywalizowało w sumie 3495 drużyn.

Źródło: Dziennik Zachodni

[do góry]
Skip to content