27 Maj 2013

W dniach 18 i 22 kwietnia 2013 r. kolejny raz gościliśmy w naszej szkole uczniów klas VI Szkół Podstawowych nr 23 i 41 na czwartym Konkursie Wiosennym. Tym razem hasłem przewodnim spotkania była opieka nad zwierzętami.

Uczniowie klas VI obu sąsiadujących szkół podstawowych oraz uczniowie klas IIa, IIb i Ic naszego gimnazjum rywalizowali w 7 konkurencjach: opracowywali plakat i hasło dotyczące adopcji zwierząt, rozwiązywali quiz, rysowali komiks, pisali ogłoszenie adopcyjne, budowali z kartonów budę dla Burka, pisali opowiadanie z ilustracją oraz opracowywali plakat i hasło o obronie praw zwierząt.

Pierwszego dnia po drobnym poczęstunku i obejrzeniu multimedialnej prezentacji szkoły młodzież spotkała się z przedstawicielkami Fundacji Animals Time z Żernicy, które opowiadały o sposobach prawidłowego opiekowania się psami i kotami oraz o zasadach adoptowania zwierząt ze schroniska. Spotkanie zakończył pokaz tresury psa.

Drugiego dnia po zakończeniu konkurencji uczniowie obejrzeli multimedialną prezentację szkoły, otrzymali drobny poczęstunek i wysłuchali informacji pań Izabeli Drdzeń i Anny Bogacz o gliwickim schronisku i zasadach adopcji zwierząt oraz zwiedzali szkołę.

Wyniki rywalizacji:

18 kwietnia:

I miejsce – kl. IIa i IIb z Gimnazjum nr 2

II miejsce – kl. VIa z SP 41

III miejsce – kl. VIb z SP 41

23 kwietnia:

I miejsce – kl. VIa z SP 23

II miejsce – kl. VIb z SP 23

III miejsce – kl. Ic z Gimnazjum nr 2

Gratulujemy!

[do góry]
Skip to content