08 Mar 2013

Kibicujemy emocjom cz. 1

0 Komentarzy

8 marca 2013 r. uczniowie klasy III „e” Gimnazjum Sportowego jako pierwsi uczestniczyli w zajęciach w Willi Caro, w ramach projektu edukacyjnego „Kibicujemy emocjom!”. Warsztaty prowadzone przez pracowników muzeum i poradni psychologiczno-pedagogicznej, a także funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Gliwicach przybliżyły uczniom mechanizmy rządzące agresywnym zachowaniem, pokazały przyczyny organizowania „ustawek” przez kibiców oraz konstruktywne sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami, uświadomiły, jakie zasady zachowania bezpieczeństwa obowiązują kibiców na trybunach podczas meczu.

Niezwykle ciekawy projekt dla uczniów gimnazjów przygotowany został wspólnie przez Muzeum w Gliwicach, GKS „Piast”, Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną, Straż Miejską i Gliwicki Ośrodek Metodyczny.

Uczniowie zwiedzili też Willę Caro i obejrzeli wystawy stałe – „Dziewiętnastowieczne wnętrza mieszkalne willi górnośląskich przemysłowców” i wystawy czasowe – „Książę Józef Poniatowski i jego epoka” oraz „Marzenia (z) betonu. Codzienność w latach 70. na Górnym Śląsku”.

Nie zabrakło też pozytywnych emocji związanych z wizytą lokalnych mediów, czyli „Nowin Gliwickich”.

W środę , 13 marca, ciąg dalszy na stadionie GKS „Piast” i spotkanie z piłkarzami.

Opiekun grupy: Małgorzata Kupisz

[do góry]
Skip to content