07 Mar 2013

Królowa nauk od podszewki

0 Komentarzy

7 marca 2013 roku w ZSEU im. Króla S .A. Poniatowskiego w Gliwicach odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny „Królowa nauk od podszewki” adresowany do uczniów klas trzecich gimnazjum.

Konkurs składał się z dwóch etapów.

  • w pierwszym klasy podzielone na grupy rozwiązywały zestawy zadań z wybranych stoisk zawodów m.in. kucharza, handlowca, hotelarza, ekonomisty i stoiska obsługi turystycznej. Tematyka zadań związana była ze specyfiką zawodów, a więc gimnazjaliści rozwiązując zadania musieli ważyć, mierzyć odległość, analizować przelewy bankowe i faktury czyli stosować matematykę w życiu codziennym.

  • drugi etap konkursu polegał na rozwiązaniu krzyżówki dotyczącej liczby Pi. Informacje związane z liczbą Pi zamieszczone były w różnych salach szkoły.

W konkursie wzięły udział następujące szkoły: Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 19.

Konkurs wygrali uczniowie klasy 2c z Gimnazjum nr 2. Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 19, a trzecie- Gimnazjum nr 3. Podczas konkursu goście obejrzeli program taneczny przygotowany przez młodzież ZSEU.

[do góry]
Skip to content