26 Wrz 2012

Wycieczka rowerowa do Rachowic

0 Komentarzy

Dnia 26.09.2012 r. klasa 2A VIII LO wyruszyła na wycieczkę rowerową. Głównym jej celem było dotarcie do skalnego pomnika Juliusza Rogera.

Roger to lekarz związany z Rachowicami i Rudami Raciborskimi. Pomnik znajduje się w lesie (we wschodniej części wsi). Pogoda, jak zwykle na naszych wycieczkach, wspaniała, humory jak zwykle wyśmienite, a niezaplanowane w programie atrakcje jak zwykle też dopisały. Koleżance zepsuł się rower – odpadł pedał, innej zaś pękło koło. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego i wszyscy zdrowo dojechaliśmy do Rachowic na pyszną kiełbaskę i inne smakowitości (dzięki gościnności Mariolki).

Na trasie Gliwice – Rachowice mogliśmy podziwiać cudowne widoki; piękne malownicze pola i lasy. Napawać się urokami jesiennej przyrody.

[do góry]
Skip to content