10 Cze 2012

Piast Gliwice Mistrzem Śląska

0 Komentarzy

O godz. 9.30, na płytę główną Stadionu Miejskiego przy ul. Okrzei 20, wybiegły jedenastki Piasta Gliwice i GKS-u Katowice, rocznik 97′. Dzisiejsze spotkanie toczone było o najwyższą stawkę – mistrzostwo Śląska. Mimo wczesnej pory, na stadionie zameldowała się kilkusetosobowa grupa fanów niebiesko-czerwonych. Młodzieżowcy „Piastunek”, aby zająć pierwsze miejsce w tabeli, musieli zgarnąć komplet punktów. Gieksie, do zdobycia mistrzostwa wystarczył remis.

Podopieczni Marcina Domagały, od pierwszych minut, z impetem ruszyli na przeciwnika. Na efekty, nie trzeba było długo czekać. Już w 5. minucie meczu, po ładnej zespołowej akcji, do siatki katowiczan trafił Paweł Zeiner. Goście, po stracie bramki, oddali inicjatywę gliwiczanom, jednak gospodarze nie potrafili wykorzystać przewagi. Wraz z upływem czasu, większe zagrożenie zaczęli stwarzać zawodnicy Gieksy. W 34. minucie, do wyrównania doprowadził Szołtys. Piast nie zamierzał oddawać pola i wciąż grał ofensywnie, spychając rywali do defensywy. Jeszcze przed przerwą, świetne dośrodkowanie wykorzstał Dziczek głową pokonując Łażewskiego.

„Piastunki” po przerwie wyszły na murawę z wiarą w utrzymanie korzystnego wyniku i odniesienie upragnionego zwycięstwa. Drużyna z Gliwic sprawiała wrażenie ekipy zdecydowanie lepszej, a przede wszystkim świetnie przygotowanej taktycznie i mentalnie do niedzielnego meczu. Druga odsłona gry to prawdziwe oblężenie bramki strzeżonej przez Łażewskiego. Gości, dwukrotnie przed stratą gola ratował słupek i poprzeczka. Kiedy zabrzmiał ostatni gwizdek arbitra, na boisku i trybunach trwało prawdziwe święto. Gratulacje i podziękowania za wspaniałą postawę składał rocznikowi 97′ i trenerowi Domagale, prezes GKS „Piast” S.A. Józef Drabicki, dyrektor ZSO nr 5 mgr Piotr Badocha i koordynator grup młodzieżowych w Piaście Gliwice Adam Sarkowicz.

Piast Gliwice 97′: 1. Maciej Stanek – 3. Jakub Łabojko, 5. Mateusz Nowara, 19. Tomasz Świetlicki, 4. Remigiusz Łuszcz (65′ 16. Grzegorz Gołyś) – 5. Łukasz Balon (50′ 2. Dawid Gibki), 13. Dawid Jabłoński (40′ 17. Kacper Będzieszak), 8. Łukasz Niemiec (76′ 11. Kamil Wawoczny), 10. Piotr Kwaśniewski (78′ 18. Igor Chmielewski) – 9. Paweł Zeiner (67′, 14. Przemysław Strug)

Trener – Marcin Domagała. Kierownik – Bartosz Łabojko.

Źródło: www.piast-gliwice.eu

[do góry]
Skip to content