30 Maj 2012

Sesja popularnonaukowa o USA

0 Komentarzy

We all live in America… Te słowa z piosenki zespołu Rammstein przyjęliśmy jako motto naszego spotkania z historią, tradycją i kulturą Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Wpływy kultury amerykańskiej można zaobserwować na całej kuli ziemskiej, jedni zachwycają się tym zjawiskiem, inni utyskują na powszechną amerykanizację, która w ich mniemaniu równoznaczna jest z upadkiem kultury i obyczaju, oznacza komercjalizację sztuki i schlebianie przeciętnym gustom.

Aby uporządkować wiedzę na temat USA i stworzyć podstawy do samodzielnej oceny dorobku tego stosunkowo przecież młodego kraju, uczniowie klasy I a oraz I b pod opieką pań: Barbary Byczyńskiej i Agnieszki Kostrzewy przygotowali sesję popularnonaukową.

30 maja 2012 r. widzowie – uczniowie i nauczyciele naszej szkoły – mogli poznać (w znacznym skrócie) historię USA, mit Dzikiego Zachodu, święta obchodzone w Stanach, sporty szczególnie lubiane w tym kraju i sztukę – literaturę, malarstwo, film oraz muzykę. Przypomnieć sobie legendę Woodstock, niesamowity głos Elvisa Presleya czy usłyszeć wiersze W. Whitmana i E. Dickinson.

Podstawę projektu stanowiły prezentacje multimedialne przedstawione przez uczniów. Publiczność miała również okazję obejrzeć fragmenty filmów: Gone with the Wind i The Great Gatsby. Goście, którzy przybyli na sesję, mogli również usłyszeć piękny śpiew Oli Filak z klasy Ia, która zaprezentowała takie hity jak „Stand by me”czy „New York, New York”

[do góry]
Skip to content