12 Kwi 2012

W dniach 11 i 12 kwietnia 2012 r., w ramach dnia otwartego szkoły, odbył się III Konkurs Wiosenny, tym razem związany z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej EURO 2012.

Kolejny raz w ramach integrującego spotkania wiosennego w naszej szkole uczestniczyli zaproszeni uczniowie klas VI ze Szkół Podstawowych nr 23 i 41 oraz uczniowie integracyjnych klas I i II naszego gimnazjum.

Celem imprezy było:

– przybliżenie uczniom tematyki zbliżających się Mistrzostw EURO 2012,

– wyrabianie umiejętności pracy w grupie,

– uświadamianie mocnych stron uczestników (także niepełnosprawnych),

– bliższe poznanie się uczniów sąsiadujących placówek,

– prezentacja ZSO nr 5.

Uczniowie każdej klasy pracowali z 6 zespołach i wykonywali takie same zadania związane z EURO 2012: rozwiązywali test wiedzy, budowali makietę stadionu, rysowali sylwetkę piłkarza, projektowali plakat i hasło promujące mistrzostwa, układali piosenkę i wykonywali rekwizyt dopingujący piłkarzy oraz projektowali krzyżówkę.

Po zakończeniu prac wszyscy uczestnicy spotkania zostali poczęstowani słodkościami i obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą naszej szkoły. Imprezę zakończyło ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów oraz nagród dla wszystkich klas i uczniów biorących udział w imprezie.

Laureatami konkursu zostali:

11 kwietnia:

I miejsce – klasa VIa ze Szkoły Podstawowej nr 23

II miejsce – klasa VIc ze Szkoły Podstawowej nr 23

III miejsce – klasa VIb ze Szkoły Podstawowej nr 23

IV miejsce – klasa Ia z Gimnazjum nr 2

12 kwietnia:

I miejsce – klasa VIb ze Szkoły Podstawowej nr 41

II miejsce – klasa VIa ze Szkoły Podstawowej nr 41

III miejsce – klasa IIa i IIb z Gimnazjum nr 2

W obu częściach konkursu brało udział ponad 160 uczniów z 3 sąsiadujących z sobą szkół z osiedla Sikornik.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom ZSO nr 5 za pomoc w organizacji imprezy.

Organizatorzy konkursu

Komisja ds. Integracji ZSO nr 5

[do góry]
Skip to content