22 Mar 2012

Dzień Przedsiębiorczości

0 Komentarzy

Dnia 22 marca 2012 r. 79 uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorczości. Jest to program skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości za pośrednictwem Internetu.

Jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Poprzez udział w programie uczniowie mieli możliwość:

– odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy,

– zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,

– pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,

– doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,

– zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Przyjęły nas takie firmy i instytucje, jak:

Przedszkole Miejskie nr 42 w Gliwicach, Samodzielny Publiczny szpital Kliniczny nr 1 w Zabrzu, Gminne Przedszkole w Rachowicach, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gliwicach, Przedszkole nr 5 w Pyskowicach, Sklep ogólnospożywczy w Knurowie, SPORT-MAS Gliwice, Obwód Lecznictwa Kolejowego Gliwice, Szkoła Podstawowa w Pniowie, Zespół szkolno-przedszkolny w Paniówkach, SP nr 20 w Gliwicach, SP nr 1 w Gliwicach, Apteka Farmacja 24 w Gliwicach, Przedszkole Miejskie nr 41 w Gliwicach, Zespół Szkół w Pilchowicach, Bank Spółdzielczy Sośnicowice, modeline Gliwice, ZSO nr 4 w Gliwicach, Przedszkole Miejskie nr 28 w Gliwicach, Agancja Fotograficzna B. Makar Gliwice, FHU Agnieszka Jaruga Gliwice, INFINITE DREAMS Gliwice, A3 Producent Flag Gliwice, Keller Gliwice, ZSO nr 1 w Gliwicach, TAURUS Kancelaria Doradcy Podatkowego w Gliwicach, „METAL-CHEM” Gliwice, Ośrodek Pomocy Społecznej Rudziniec, METALEX Sita Techniczne Gliwice, TESCO Polska, AROMAT-SERWIS Gliwice, WIMET Miernictwo Przemysłowe Tychy, SP nr 38 Gliwice, „DONIA” PHU Gliwice, Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Paniówki, Gminny Ośrodek Kultury Gierałtowice, KOMLOGO Gliwice, Instrumenty Muzyczne Gliwice, FORUM II Gliwice, Górnośląska Spółka Gazownicza o. Zabrze, Ośrodek Szkolenia Kierowców „ULA” Gliwice, Auto-Myjnia Knurów, Drugi Urząd Skarbowy Gliwice, Zakład Usług Geodezyjnych GEOMETRIA Gliwice, Miejski Żłobek w Pyskowicach, Gminne Przedszkole w Kozłowie, Gliwickie Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne, Przedszkole Niepubliczne IRYSEK Gliwice, Przedszkole Miejskie nr 18 w Gliwicach, FHU KRIZ Gliwice, mooni Gliwice, Biuro Rachunkowe Pilchowice, Hair Concept Gliwice, „TARGOWISKO” Gliwice, Protezownia JOANNA Gliwice, „ROWAL” Trachy, Urząd Gminy Pilchowice, „LIDER” Nieruchomości Gliwice, Zespół Szkolno-Przedszkolny Gierałtowice, Przedszkole Miejskie nr 29 Gliwice, CYKLO2 Gliwice, Rafbol BRW WOLNY Żernica, Gimnazjum nr 3 Gliwice, Urząd Miejski Sośnicowice, Fuchs Oil Corporation Gliwice, RB Polska Gliwice, „Dentes” Knurów, Apteka Prywatna Pilchowice, Księgarnia MERCURIUS Gliwice, Przychodnia Weterynaryjna Gliwice, ARTECHMET Gliwice.

Wszystkim, którzy włączyli się z nami w akcję składam serdeczne podziękowania, a uczniów zapraszam do kolejnej edycji programu za rok.

[do góry]
Skip to content