20 Maj 2011

III Dzień Praw Zwierząt

0 Komentarzy

W dniu 20 maja 2011 roku już po raz trzeci obchodziliśmy uroczyście Dzień Praw Zwierząt. W tym roku współorganizatorem uroczystości była Rada Osiedla Sikornik.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Rady Osiedla Sikornik, Schroniska dla zwierząt bezdomnych w Gliwicach, Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oddział Gliwice, uczniowie realizujący program społecznościowy o bezdomności zwierząt na terenie naszego miasta, uczniowie realizujący program edukacyjny „Jak kochamy nasze zwierzaki” oraz uczestnicy konkursów zorganizowanych z tej okazji. W tym roku każdy z uczestników konkursów dostał pamiątkową maskotkę a laureatom wręczali nagrody Przewodniczący Rady Osiedlowej – Dominik Dragon oraz Dyrektor Szkoły. Barbara Jangrod z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wygłosiła krótką pogadankę na temat losów zwierząt w mieście. Na zakończenie mieliśmy okazje zobaczyć pokaz tresury psa w wykonaniu Ani Filipiak oraz Gaji – jej 4 letniej suni rasy border coli.

Laureaci konkursów zorganizowanych z okazji Dnia Praw Zwierząt:

I . Konkurs fotograficzny „Nasi milusińscy”

I miejsce – Karol Pycia

II miejsce – Ela Burda

III miejsce – Anita Michalska

Wyróżnienia – Iwona Piwońska

Karolina Kozik

Ola Chmielnik

II . Konkurs literacki „Nasze kochane zwierzaki” –

I miejsce – Weronika Kołata

II miejsce – Kuba Biel

III miejsce – Ania Biernacka

Wyróżnienia – Karolina Witek

Kasia Karch

III . Konkurs plastyczny „Plakat -22 maja Dzień Praw Zwierząt –

I miejsce – Agnieszka Pająk

II miejsce – Mateusz Stemplewski

III miejsce – Gabrysia Sosnal

Wyróżnienia – Marta Mandrak

Ania Biernacka

[do góry]
Skip to content