15 Kwi 2011

Jak co roku nasze Gimnazjum przystąpiło do realizacji programu edukacyjnego „Zaadoptuj rzekę”. Naszą wybraną rzeką jest potok Wójtowianka płynący przez tzw. Wilcze Doły. Grupa uczniów pod kierownictwem nauczycielek (I. Drdzeń i A. Złotek-Janiec) opracowała ścieżkę edukacyjną po tym terenie – http://slaskie.parki.org/wilczedoly

Co prawda początek tej ścieżki został kilka lat temu zabrany pod budowę obwodnicy oś. Sikornik, ale nadal większość terenu jest dostępna i chętnie wykorzystywana do celów rekreacyjnych przez mieszkańców Sikornika i innych Gliwiczan.

15 kwietnia 2011 r. uczniowie kl. IIIc i IIId naszego Gimnazjum porządkowali ten teren w ramach akcji Sprzątanie Świata. Worki do selektywnej zbiórki odpadów jak i ich odbiór zabezpieczył Urząd Miejski w Gliwicach.

Na lekcjach chemii i biologii uczniowie mieli okazję zapoznać się z problematyką konieczności oszczędzania i braku wody pitnej na świecie. Na korytarzu na II piętrze zorganizowano wystawę plakatów otrzymanych z Klubu Gaja na potrzeby tej akcji. Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem.

Organizatorzy:

Izabela Drdzeń i Agnieszka Złotek-Janiec

[do góry]
Skip to content