31 Mar 2011

Już po raz drugi w naszym gimnazjum odbył się Konkurs Wiosenny połączony z dniem otwartym naszej szkoły dla uczniów klas szóstych.

Tegoroczny konkurs, który odbył się w dniach 30 i 31 marca 2011 r. skupiał się wokół tematu zdrowego stylu życia a hasłem przewodnim było „ Żyjmy zdrowo.” W czasie tych dwóch dni szkołę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 23 ( 30.03) oraz ze Szkoły Podstawowej nr 41 ( 31.03). Podczas konkursu uczniowie podzieleni na grupy mieli za zadanie wykonać test, rozwiązać krzyżówkę, wykonać plakat na temat zdrowego stylu życia oraz ułożyć wiersz zachęcający do aktywnego wypoczynku i odpowiedniej diety. Sporą frajdę sprawiło także budowanie piramidy żywieniowej z pudełek kartonowych. Po zakończeniu zmagań intelektualnych przyszedł czas na zmagania sportowe. Zarówno młodym sportowcom jak i kibicującym towarzyszyły ogromne emocje- wszak każdy chciał by to jego klasa zwyciężyła.

Kiedy emocje już opadły uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, przedstawiająca nie tylko zaplecze dydaktyczne szkoły, ale również imprezy jakie odbywają się na jej terenie oraz podejmowane przez szkołę akcje społeczne i charytatywne na rzecz ludzi i zwierząt.

Zwycięzcami konkursu wiosennego były klasy szóste, nasi gimnazjaliści zadowolili się trzecim miejscem. Na zakończenie imprezy poszczególnym klasom rozdano pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy konkursu

Komisja integracji

[do góry]
Skip to content