21 Gru 2010

Dnia 21 grudnia 2010 r. już po raz trzeci uczniowie klas integracyjnych naszego gimnazjum kolędowali po sąsiedzku w Domu Opieki Społecznej ” Nasz dom”.

Przedstawienie jasełkowe wprowadziło pensjonariuszy w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, a wspólne kolędowanie stało się okazją do nawiązania bliższego kontaktu z mieszkańcami. Oprócz kolęd wykonanych przez uczniów również jeden z mieszkańców uraczył nas piosenkami wykonanymi po rosyjsku i choć dzieciaki nie rozumiały słów, to jednak wykonanie bardzo im się podobało.

Na koniec występu wystąpił chórek uczennic z klasy II a i II b, które z użyciem podkładu muzycznego zaśpiewały m.in. „Last Christmas”.

Zarówno mieszkańcom jak i pracownikom ośrodka występ bardzo się podobał, za który nagrodzili młodych aktorów owacjami oraz słodyczami.

Nasi gimnazjaliści z przedstawieniem jasełkowym wystąpili także na XI Międzyszkolnym Przeglądzie Inscenizacji Bożonarodzeniowych organizowanych przez Górnośląskie Centrum Edukacyjne w Gliwicach. Mimo że młodzi aktorzy nie zajęli żadnego miejsca, to jednak występ na prawdziwej scenie był dla nich ogromnym przeżyciem.

[do góry]
Skip to content