06 Gru 2010

6 grudnia 2010 r. uczestnicy projektu HIF wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowali Mikołajki w ZSO nr 5. Nasz Św. Mikołaj – pan Robert Kafel wraz z aniołkami i swoimi pomocnikami odwiedził wszystkie klasy Gimnazjum i Liceum. Okazało się, że tylko trzy klasy nie zasłużyły na słodkości.

Uczennice zaangażowane w projekcie HIF mają wielkie serca i wiele radości sprawia im uśmiech na twarzach małych dzieci. Postanowiły więc zabrać naszego sympatycznego Św. Mikołaja w dalszą drogę. Najpierw złożyliśmy wizytę podopiecznym Gliwickiego Ośrodka Adaptacyjno – Rehabilitacyjnego. Niesamowitą przyjemność sprawiły nam radosne buzie wszystkich dzieci, które przecież na co dzień zmagają się ze swoją niepełnosprawnością. Wszystkie grupy otrzymały od Św. Mikołaja przygotowane przez nas podarunki. Nasz Mikołaj również otrzymał prezenty – były szczególne gdyż wykonane własnoręcznie przez dzieci. Poza tym dla swoich gości dzieci przygotowały wspaniałą piosenkę. Na zakończenie była oczywiście chwila zabawy i wspólne zdjęcia.

Sami zobaczcie jak tam było!

Mamy nadzieję znów powtórzyć te wspaniałe chwile. Z pewnością już niedługo się tam wybierzemy. Okazji można znaleźć wiele, a przecież to są nasi mali przyjaciele!

To jeszcze nie koniec naszej mikołajkowej podróży.

Wiecie, że w listopadzie klasa 1LA zorganizowała akcję „Zbiórka pluszaków dla dzieciaków.” Dzięki wszystkim, którzy chętnie dzielą się z innymi akcja ta zakończyła się wielkim sukcesem. Pojechaliśmy więc z Mikołajem do Przedszkola nr 18 w Gliwicach gdzie każda z grup otrzymała ogromny „cukierek” pełen pluszaków. Przedszkolaki były zachwycone zacnymi gośćmi, z którymi spędziły wspaniałe chwile pełne śpiewu i tańca.

Sympatyczna Pani Dyrektor zaprosiła HIF na zabawę karnawałową. Oczywiście zaproszenie przyjęliśmy z wielką przyjemnością.

TO BYŁ DZIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ

[do góry]
Skip to content