28 Paź 2010

VI Integracyjna Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Gimnazjalistów

0 Komentarzy

28 października 2010 r. już po raz VI w naszej szkole spotkali się uczniowie II klas integracyjnych z gliwickich gimnazjów z oddziałami integracyjnymi. W tegorocznej Olimpiadzie udział wzięło 13 par, czyli 28 uczniów z Gimnazjum nr 5 i Gimnazjum nr 2.

Pierwszym zadaniem olimpijczyków było rozwiązanie w parach testu zawierającego m.in. zadania wymagające logicznego myślenia i spostrzegawczości. Następnie uczniowie rozwiązywali indywidualnie test wiedzy ogólnej oraz test czytania ze zrozumieniem. Tradycyjnie oba indywidualne testy były odpowiednio dostosowane, aby wyrównać szanse uczniów z różnymi niepełnosprawnościami. Pary pracowały więc razem i osobno na łączną ilość punktów.

Po wysiłku intelektualnym – uczestnicy Olimpiady otrzymali przygotowany wcześniej poczęstunek. Zaraz po podliczeniu punktów ogłoszono wyniki. Zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody, a wszyscy pozostali uczniowie biorący udział w Olimpiadzie otrzymali dyplomy oraz upominki.

W tym roku zwyciężyli:

I miejsce – Marcin Śliwka i Paweł Bujarski z Gimnazjum nr 5,

II miejsce – Magdalena Górecka i Magdalena Tomaszewska z Gimnazjum nr 5,

III miejsce – Sylwiusz Gorbaszewicz i Szymon Sawicki z Gimnazjum nr 2

Organizatorzy VI Olimpiady – Komisja ds. Integracji w ZSO nr 5 – składają serdeczne podziękowania sponsorom za pomoc w sfinansowaniu nagród i upominków dla uczestników oraz za poczęstunek:

Radzie Rodziców w ZSO nr 5 w Gliwicach,

Firmie KOMLOGO z Niezdrowic,

Pływalni „Mewa” z Gliwic,

Cinema City w Gliwicach,

Cukierni Teresa Czech z Gierałtowic,

Henrykowi Zimnickiemu – Sklep Motorowerowy z Toszka

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, zwycięzcom składamy gratulacje i zapraszamy na kolejną olimpiadę w przyszłym roku.

[do góry]
Skip to content