22 Wrz 2010

I Dziecięca Olimpiada Letnia

0 Komentarzy

W dniu 22.09.2010 r. na obiektach sportowych Naszej szkoły odbył się finał I Dziecięcej Olimpiady Letniej. Dzieci z pięciu dzielnic (Sikornik, Trynek, Łabędy, Sośnica, Obrońców Pokoju) rywalizowały między sobą w pięciu konkurencjach sportowych, osobno dziewczęta i chłopcy.

Aby wyrównać szanse, rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach wiekowych: 7 – 8 lat / 9 – 10 lat / 11 – 12 lat. Dzieci współzawodniczyły w następujących „dyscyplinach sportowych”: rzuty do kosza, skok w dal, bieg na dystansie 40/60 metrów, piłka ręczna, piłka nożna. Tenis stołowy odbył się wcześniej w MDK. Każdy zawodnik olimpiady otrzymał dyplom i poczęstunek, a najlepsi zastali nagrodzeni medalami oraz pucharami. Warto wspomnieć, że olimpiadę otwierał pochód uczestników na czele z Prezydentem Miasta Gliwice oraz władzami oświatowymi, ZNP, MDK. Został także zapalony znicz. W asyście dwóch uczestników olimpiady, znicz zapaliła reprezentantka Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej – Pani Ewa Gryziecka – Kwiecińska.

Obiekty sportowe naszej szkoły – boiska sportowe, bieżnia lekkoatletyczna, widownia w pełni zaspokoiły potrzeby olimpiady, a jednocześnie ukazały szeroki wachlarz możliwości organizacji podobnych imprez w środowisku a przez to możliwości osiągnięć sportowych przyszłych adeptów sportu.

[do góry]
Skip to content