22 Kwi 2010

Z okazji Dnia Ziemi 21 i 22 kwietnia 2010 r. odbył się w naszej szkole Wiosenny Konkurs Ekologiczny. Brali w nim udział zaproszeni uczniowie klas VI ze Szkół Podstawowych nr 23 i 41 oraz uczniowie klas I i II naszego gimnazjum.

Celem imprezy było:

  • Przybliżenie uczniom problematyki ochrony środowiska.

  • Kształtowanie kultury i świadomości ekologicznej wśród młodzieży.

  • Wyrabianie umiejętności pracy w grupie.

  • Uświadamianie mocnych stron uczestników (także niepełnosprawnych)

  • Bliższe poznanie się uczniów sąsiadujących placówek.

Po uroczystym powitaniu i przedstawieniu jury, prowadząca konkurs – pani Barbara Smolnik zapoznała uczestników z ich zadaniami.

Najpierw wszyscy uczniowie rozwiązali krótki indywidualny test ekologiczny, a następnie przystąpili do pracy twórczej w grupach. Młodzież z wypiekami na twarzy cięła, przyklejała i rysowała. pod ich rąk wychodziły kolorowe plakaty, wesołe wierszyki, hasła i transparenty. Myślą przewodnią wszystkich prac była ochrona środowiska.

W czasie, gdy na sali trwały prace plastyczne, grupa „ogrodników” pod kierunkiem nauczycieli posadziła wokół szkoły liczne krzewy i drzewka

Po zakończeniu prac uczniowie nasi goście udali się na zwiedzanie budynku naszej szkoły. Obejrzeli sale lekcyjne oraz pracownie przedmiotowe w gimnazjum i liceum. Wstąpili również do biblioteki szkolnej. Imprezę zakończył smaczny poczęstunek i uroczyste wręczenie dyplomów przez Dyrekcję ZSO nr 5.

Laureatami konkursu zostali:

21 kwietnia:

I miejsce – klasa VIb ze Szkoły Podstawowej nr 41

II miejsce – klasa Ia z Gimnazjum nr 2

III miejsce – klasa VIc ze Szkoły Podstawowej nr 41

22 kwietnia:

I miejsce – klasa VIb ze Szkoły Podstawowej nr 23

II miejsce – klasa VIc ze Szkoły Podstawowej nr 23

III miejsce – klasa IIa z Gimnazjum nr 2

W obu częściach konkursu brało udział ponad 240 uczniów.

Serdecznie dziękujemy szóstoklasistom SP 23 i SP 41 oraz ich opiekunom za miło spędzony czas. Dziękujemy także wszystkim nauczycielom ZSO nr 5 za pomoc w organizacji imprezy.

Szczególnie ciepło dziękujemy sponsorom: Panu Tomaszowi Magierze oraz Panu Arturowi Tomiczkowi za rośliny, które pozostaną na długi czas żywą pamiątką tej wspólnej zabawy.

[do góry]
Skip to content