27 Paź 2009

27 października klasa I „b” gimnazjum obejrzała w Willi Caro specjalną ekspozycję z okazji 70. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej „O wolność i niepodległość. SZP – ZWZ – AK 1939-45”.

Współtwórca wystawy – Pan Adam Popiel – żołnierz Armii Krajowej, członek gliwickiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy AK – oprowadził uczniów po wystawie, podzielił się swoimi wspomnieniami, wiedzą, a także pokazał pamiątki i dokumenty pochodzące z osobistego archiwum. Niezwykłe wrażenie wywarła na uczniach barykada powstańcza, która umożliwiła im znalezienie się w samym środku walk ulicznych.

Wystawie w muzeum towarzyszy ekspozycja plenerowa „1939” w ogrodzie Willi Caro. Siedem bomb lotniczych posłużyło do zaprezentowania archiwalnych fotografii z września 1939 przedstawiających sceny bombardowania polskich miast.

Lekcja muzealna wzbogaciła wiedzę gimnazjalistów o II wojnie światowej i patronie szkoły – Armii Krajowej.

Relacja i zdjęcia

wych. klasy I „b” – Małgorzata Kupisz

[do góry]
Skip to content