20 Paź 2009

Wyróżnienie w konkursie „Gliwicka Kapsuła Czasu”

0 Komentarzy

Adrianna Szlosar, uczennica klasy 3c Gimnazjum nr 2, otrzymała wyróżnienie w konkursie „Gliwicka Kapsuła Czasu”, zorganizowanym przez Samorząd Miasta Gliwice, Koncern Energetyczny Vattenfall i Gazetę Wyborczą.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie opisać jak wyobrażają sobie Gliwice za sto lat.

Praca Ady została opublikowana w specjalnym wydaniu Gazety Wyborczej z dn. 16 października 2009r, której jeden egzemplarz zostanie uroczyście zamurowany w kapsule czasu, z przesłaniem dla mieszkańców Gliwic, aby otworzyli ją za sto lat. Kapsuła zostanie umieszczona pod „Lampką”. Taka nietypowa, prawie pięciometrowa latarnia stanie już wkrótce naprzeciwko dworca, na skwerze przy ulicy Zwycięstwa w Gliwicach. Uroczystość zaplanowano na 7 listopada b.r.

Oprócz Ady w konkursie wzięły również udział Karolina Walków i Katarzyna Stanek. Wszystkie uczennice do konkursu przygotowała p. Anna Mazurkiewicz.

[do góry]
Skip to content