10 Cze 2009

Prelekcja na temat zagrożeń nowotworowych

0 Komentarzy

10 czerwca 2009 r. w naszej szkole gościli lekarze – onkolodzy, którzy przeprowadzili prelekcje na temat zagrożeń nowotworowych. Najpierw spotkaliśmy się z prof. B. Zemłą (na zdjęciu), który przekonująco i obrazowo wskazał wszystkie zagrożenia związane z nałogiem nikotynowym.

Dziwna sprawa, ale okazało się, że niewielu było wśród słuchaczy takich, którzy przyznali się do sięgania po papierosa (częściej lub rzadziej). No, pewnie, bo kto chciałby ujawnić, że jego celem jest „Szkaradek” (tak pieszczotliwie pan profesor określił graficzny model przedstawiający człowieka „wymodelowanego” przez wszelkie trucizny znajdujące się w papierosach). O „Szkaradku” sporo można powiedzieć, ale na pewno nie to, że jest piękny!

[do góry]
Skip to content