19 Lis 2008

IV Integracyjna Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Gimnazjalistów

0 Komentarzy

Zakończyła się IV Integracyjna Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Gimnazjalistów. Olimpiadę zorganizowała Komisja ds. Integracji naszego gimnazjum. Tradycyjnie – w olimpiadzie brały udział pary uczniów z II klas integracyjnych gliwickich gimnazjów: Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 10 i Gimnazjum nr 2.

Uczniowie rozwiązywali dwa testy: test czytania ze zrozumieniem oraz wiedzy ogólnej. Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Do finału, który odbył się dnia 19 listopada 2008 r., zakwalifikowało się 8 par uczniów z trzech gimnazjów. W finale uczniowie rozwiązywali indywidualnie test wiedzy ogólnej, a następnie w parach: test logiczny, krzyżówkę, rebusy oraz wykonywali wg instrukcji papierowego żurawia – symbol Origami.

W tym roku zwyciężyli:

I miejsce: Jacek Kochaniec i Bartosz Gabryelski (Gimnazjum nr 2),

II miejsce: Jacek Łabiak i Michalina Skwara (Gimnazjum nr 2),

III miejsce: Jakub Dzikowski i Kamila Jakubiak (Gimnazjum nr 10).

Uczestnicy finału otrzymali dyplomy oraz kalkulatory i słowniki.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Upominki dla uczestników eliminacji oraz nagrody dla finalistów sfinansowaliśmy w ramach dotacji z Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gliwicach, natomiast poczęstunek dla uczniów na obu etapach – zafundowała nam Rada Rodziców Gimnazjum nr 2.

Zapraszamy za rok!

[do góry]
Skip to content